JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


AY DÜĞÜMLERİ

<< Önceki Bölüm Sonraki Bölüm >>

Kuzey Düğümü KOVA

Yazı:

Önceki Hayattaki Kimliğiniz     |     Bu Hayatta Yapanız Gerekenler     |     Yapmamanız Gerekenler     |     Öneriler     |     Sonuç

Bütün karmalar zordur… Bir horozu rahatça öttüğü çöplüğünden çıkartıp, yabancı bir çiftliğe götürüp “artık bu kadar ötmeyeceksin” demek manasındadır çünkü… İnsanoğlu da horozlar gibi bildiği yerde durmayı güvence olarak algılar, rahatı yerindeyse serüvenlere girmeyi -geçici ve eğlenceli değilse- hiç de istemez. Oysa yaşamak denilen ortamın eğlencesi ile halvet olamama nedeni sadece bu davranışıdır.

Kova karması ise diğerlerine göre gayet eğlenceli sayılabilir; çünkü horoz çöplüğünden çıkmıştır ama koyulduğu yeni çiftlikte istediği gibi ötmesine izin vardır bu kez. Yani Kova karması ile kişi kendini birdenbire bambaşka bir yerde bulsa da çok yabancılık çekmeyebilir. Uyum göstermesi gerekli değişimler (zorluklar) vardır… ama o kadar da zorlu değildir bunlar biraz esnek davranılırsa. Bu karmanın en güç yanı, horozluk kimliğini geride bırakıp kocaman bir koroya katılarak bir ağızdan ötmek gerekliliğidir.

ÖNCEKİ HAYATTAKİ KİMLİĞİNİZ

Önceki yaşamınızda bir şekilde evrenin merkezindeydiniz… ya da kendinizi öyle görmekteydiniz. Herkese -nerede durursanız durun tepeden bakmakta, kendinizi vaz geçilmez lider, en azından yönetici olarak görmekte, durup durup ötmekte… pardon akıl vermekte, adam yönetmekteydiniz. Bir olasılık ünlü biriydiniz… ya da ünlü olmak için elinizden geleni yapmakta, sonuçta en kötü olasılığı elde etseniz de bulunduğunuz topluluğun odağına çöreklenmekteydiniz. Herkes bu durumdan memnun muydu peki? Olan da vardı, olmayan da. Ancak şurası kesin ki bu duygulara sahip kişiler bunu dile getiremedikleri için durumun farkında bile değildiniz.

BU HAYATTA YAPMANIZ GEREKENLER

Bu yaşamınızda ise önceki kafa ile bir adım bile gitmenize olanak yok. Artık çok daha az ego, çok daha fazla sosyal ilişkiler, diplomasi ve en iyisi dostluk ilişkileri gerekmekte. Yukarıda söz ettiğim gibi artık bir koronun elemanısınız.

Bunlar işin zor yanı…

Kolay yan ise önceki yaşamınızdan getirdiğinizi liderlik özelliğini bu koroda eşitlik, uyum sağlamak adına kullanarak yine de bir ölçüde hem belirleyici olabileceğiniz, hem de evrimselleşebileceğinizdir.

İnsan adlı gerçeğe (hatta diğer canlılara) saygı duymalı, onlarla el ele vermeyi ve de el ele tutuşmak istemeyenlere bu işin güzelliğini anlatmalısınız. Bir cephe halinde ilerlemek son derece kolay ve rahatlatıcıdır. Cephenin bir elemanısınız belki, ama o cepheye yön verici olmamanız için hiçbir neden yok.

Evet, biraz üstünsünüz diğerlerinden, kabul; ama sadece çocuklar bu üstünlüğü ukalalık etmek veya sevmedikleri oğlanı dövmek için kullanırlar. Evrimselleşmiş bir ruh üstün ise, vasıflarını diğerlerine pay eder… çünkü bu dünyadaki en zor şeylerden biri karşılıksız vermektir ve bu zorlu işi en çok güçlü ve üstün kimseler başarırlar.

Bu yaşamınızdaki ilk anahtar kelimeniz “gruplar” ise ikincisi ise “dostluk”tur. Dostluk adlı kavram -eğer üstlenebilirseniz- size öylesine şans getirecektir ki, bu kavramı özel ilişkilerinize uyarlamakta bile büyük bir çıkar görecek olabilirsiniz. Sevgililerinizle arkadaş olmaya çalışın… yararını göreceksiniz.

Ve özgürlük… İşte çok da zorlanmadan kabulleneceğiniz bir kavram. İleriye, hep yeniye uzanın. Öncel gücünüzü adam ezmeye değil, sınırları aşmak için kullanın. İnsanları grup haline sokup, onların gitmeye cesaret edemeyecekleri yerlere götürün. Bir lider değil, rehber olun. Yeni, alışılmadık, değişik ve insani olan her şey size büyük bir refah ve keyfi getirecek.

BU HAYATTA YAPMAMANIZ GEREKENLER

Az ve öz: Kimseyi domine etmeye çalışmayın.

Aslında bu söz yapılmaması gereklilikler başlığında yapılması gerekli yegane uyarıdır. Yine de biraz daha söz edelim bazı konulardan…

Geçmiş yaşamdan getirdiğiniz çok güçlü bir egonuz var. Gruplar içinde var olmak size kaybolmak/yok olmak gibi geliyor olabilir. Bu eğilimi yok etmeniz gerek. Saygı bekliyorsunuz, ün istiyorsunuz, tanınmayı arzuluyorsunuz… Peki! Bu arzular hatalı değil. Hatalı olan bu sonuca bu karmada tek başınıza varmaya çalışmaktır. Bir grup içinde bireyleşebilirseniz, istediklerinizi elde edeceksiniz zaten.

Ayrıca özellikle aşk ilişkilerinde teatral tavırlar takınmak size yaramayacak. Dikkat çekmek için çabalama eğiliminizi yok etmeniz lazım. Poz olarak nitelendirilebilecek bir havanız olursa, ya da çevreniz size bakınca böyle bir düşünceye varırsa, bu durum sizi reenkarnasyon basamaklarında geriletecek. Artık “Kim ne diyor? Acaba nasıl duruyorum? Herkes benimle ilgili mi? Özleniyor muyum? Beğeniliyor muyum?” benzeri düşünceler geride bırakın. “Şöhretli siz” diğer hayatta kaldı. Burası yeni bir mekan, farklı bir okul. Yani burası bir okul… artık sizin krallığınız değil. Diğer insanlar yerine kendinizi hedef aldığınızda evren sizi desteklemeyecek. Siz kendinizi ne kadar merkeze çekmek isterseniz o kadar dışlanacaksınız.

Farklı olun, egzantrik davranın, değişik şeyler yapın... korkmayın. Göreceksiniz ki herkes sizi böylece gerçekten benimseyecek!

PRATİK ÖNERİLER

Tanışlarınıza arkadaş, sevgililerinize “kanka”, aile bireylerine dost olarak yaklaşın; hatta onları kesinlikle böyle görmeye çalışın.

İnsani amaçlar taşıyan her organizasyona gözü kapalı katılın. Büyük yarar sağlamayı unutun, sadece orada durun, rahatça/kasılmadan orada olun. Bu kadarlık çaba bile size büyük kazanımlar sağlayacaktır.

SONUÇ

Bu karmadaki hedefiniz evrendeki gizli “örgü”yü kavramaktır. Aslında her şey eşit, her şey birine bağlı, her şey bir bütünün farklı parçalarıdır. Her insan bir alanda diğerlerinden daha iyi olabilir, diğer alanlarda ise daha kötü… ama bu “azlık/çokluk farkları” ile insanlar yan yana durduğunda herkes tek bir boydadır. Sizin bu yaşamdaki varlık nedeniniz ise uzaktan bakarak bu eşitliğin bilincine varmak, sonra o yekpare cepheye katılıp farklı alanlarında akarak her yeri dolaşmaktır. Tek bir yerde de kalabilirsiniz isterseniz; ama sizin için en iyisi değişiklik ve sürekli yeniye gidiş olacaktır.

Böylesi bir yaşama uyum sağlamayı başarırsanız nice arzularınızın kendi kendine gerçekleştiğini göreceksiniz.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -