JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


AY DÜĞÜMLERİ

<< Önceki Bölüm Sonraki Bölüm >>

Kuzey Düğümü KOÇ

Yazı:

Önceki Hayattaki Kimliğiniz     |     Bu Hayatta Yapanız Gerekenler     |     Yapmamanız Gerekenler     |     Öneriler     |     Sonuç

ÖNCEKİ HAYATTAKİ KİMLİĞİNİZ

İyi haber: Güzel bir insandınız; herkese yardımcı, özverili, destekleyici, uyumlu...

Kötü haber: Erdemlerinizin hepsi de başkalarını mutlu etmek adınaydı!

İlişkiler sizin için çok önemliydi. Çok önem verdiğiniz, size büyük mutluluk veren bir ilişki yaşamış olabilirsiniz. Bu durumun anıları ve yönlendiriciliği hala üzerinizde etkin. Bir olasılık ise sevdiğinizden ya da evinizden ayrıldınız ve bu sizin üzerinizde bir yıkıcı etki yarattı. Bu yaşamınızda benzer bir korku taşımakta ve bu yüzden ilişkilere -aşağıda anlatılacağı gibi- hatalı yaklaşmakta olabilirsiniz.

Genel olarak önceki hayatınızda kendi zevklerinizden ve ihtiyaçlarınızdan -diğerleri tarafından zorlanarak değil, istekle- feragat ettiniz, fazla verdiniz. Belki yaşam içinde fedakarlık yapmayı öğrendiğiniz, belki de bunu içinizden gelerek ve çok severek yaptınız; böylece de bu ve benzer davranışların ödüllendirildiğini gördünüz.

Ama artık farklı bir yaşamda, farklı bir eğitim programında, farklı dersleri almaktasınız. Önceden iyi puan aldığınız dersler bir önceki sınıfta kaldı.

BU HAYATTA YAPMANIZ GEREKENLER

1 - Bu konum çok ilginç bir konumdur; çünkü yapmanız gerekenler, yani üstlenmekte olmanız gereken kimlik, genelde kimseye önerilmeyen bir kişiliktir:

Bencil olmayı becermeniz gerek!

"Hiç bir şey benden daha önemli değil" demeniz gerek!

Kendinize ihtiyaç duyduğunuz şeyleri yapma hakkı vermeniz, diğerlerinin fikirlerinden özgür olarak yaşamanız gerek. Bu yaşamda öğrenmeniz gereken yeni kimliğinizi kucaklamak, kendi kararlarınızı vermek ve kendi bildiğinizi gibi yaşamak...

Bu hayata kişiliğinizin "birey olarak" bilenmesi için geldiniz. Karar verme gücüne sahip olmanız sizin için çok önemli bir hedef. Bu yaşamda "önce ben" deme doğum hakkınız var. Kendinizi olduğunuz gibi sevmeli, içgüdülerinize ve içinizdeki sese güvenmeli, korkularınızı yenmelisiniz. Olması gerektiği ölçüde kendine güven, ani ve içten gelen şeyleri yaparak elde edilebilecek olabilir.

Bu söylenenleri yapmak zor geliyorsa, kendiniz olarak "da" başkalarına yardım edebileceğinizi görmeye çalışın. Kendi ihtiyaçlarınıza öncelik vermek her zaman bencillik olmayabilir; davranışın içinde "diğerlerine yardım etmek için önce kendine yardım etme" gerçeği bulunabilir.

2 - Yalnız ve ilişkisiz yaşamayı öğrenmeniz gerek; bu yaşamda en iyisi sizin için budur. Bu konuda ciddi bir sıkıntı ve korkunuz var. Tek başınıza olabildiğiniz gerçeğini gördüğünüzde ilişkilerinizi daha sağlıklı dengeler üzerine kuracak, böylelikle daha doyumlu ve mutlu bir hayat sürebileceksiniz. Sizin için mutlu ilişki anahtarı kendi istek ve arzularınız yönünde davranmak, ilişkiyi yönlendirmek, ilk adımları atmak ve bunları içgüdülerinizle, fazla düşünüp taşınmadan yapmaktadır. İlişkide (hatta iş alanında) liderlik rolü bu yaşamdaki hedeftir.

BU HAYATTA YAPMAMANIZ GEREKENLER

İlişki sizin için büyük bir ihtiyaç; öyle ki, ilişkiniz olsun ya da sürsün diye gereksiz özverilere girebilir, partnerinizin her dediğini yapmaya çabalayabilirsiniz. Bu ve benzer davranışlardan kaçınmanız lazımdır.

Diğerlerinin sizden ne beklediğini saptayıp bu doğrultuda davranmayın. Önceki yaşamınızda diğerlerini yeterince mutlu ettiniz, buna daha fazla enerji asla harcamayın.

Herkese iyi davranma arzunuzu yüzünden mantıksız ve akıl dışı ilişkiler kuracak ve sorunlarla yüzleşecek olabilirsiniz. Bundan da kaçınmanız gerek. Uyum sağlamak ve/veya uyumsuzluk çıkarmamak için kararları başkalarına bırakmayın. İlişkilerinizde en büyük sorunu "sorun çıkması korkusu ile yaptıklarınız" çıkaracağını unutumayın.

Özel ilişkilerinizde yalnız kalma korkunuzu yenmeniz şart. Bağımlı olmak, kararsızlık, özverili tutum size zarar verecek. Bu yüzden (yani ilişkileriniz olsun diye) dış görünüşünüzü önemsemeyi de bırakmalısınız. Size artık bakımlı ve güzel değil, bağımısız ve düşünmeden kendiniz gibi olmak yakışır. Özgürce, bildiği gibi davranan model sizi hem çekici yapacak, hem de şansınızı açacak.

PRATİK ÖNERİLER

Outdoor aktivitelerine yönelin. Spor yapın. Yapıyorsanız "self defence" sporlara atlayın. Her fırsatta tercihen yalnız başına yolculuklara çıkın. Askerlik şansınız varsa geri çevirmeyin ve otorite, savaşçılık, yüreklilik benzeri özelliklere gerek olan ortamlara girin.

SONUÇ

Gün gelecek kendinizi uyuşuk bulmaktan yorulacak ve içinizde gizli spontane enerjiyi özgür bırakacaksınız. Büyük olasılıkla bu gerçek yaşlandıkça realize olacaktır. Yani herkes yaşlanırken sizin yaşam gücü dolacağınız varsayımı akıl dışı değildir.

Unutmayın: Şansınız, cesaretin arkasında. Önerileri dinlerseniz sizi aşk ve ihtiras dolu günler beklemekte.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -