JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


AY DÜĞÜMLERİ

<< Önceki Bölüm Sonraki Bölüm >>

Kuzey Düğümü BOĞA

Yazı:

Önceki Hayattaki Kimliğiniz     |     Bu Hayatta Yapanız Gerekenler     |     Yapmamanız Gerekenler     |     Öneriler     |     Sonuç

ÖNCEKİ HAYATTAKİ KİMLİĞİNİZ

Önceki hayatlardan taşınan özellikler bu yaşamda sığınılacak limanlardır. Ne de olsa bir yaşam boyu birçok şeyi deneyip öğrenerek, sınıfı geçerek, bu hayata gelinmiştir. Oysa sizin için bu sözler gerçeği yansıtmıyor. Sizin geçmiş hayattan getirdiğinizi şeyler biraz karanlık.

Zorlu, daha doğrusu gereksiz yere zorlaştırılmış, bir hayat sürmediğinizi söylemek hayli zor. Abartılı olacak ama, belki de bir cehennemden gelmişsiniz. Krizlerin sürekli biri bitmiş, diğeri başlamış. Bu nedenle taşıdığınız hayli yara var. Bu yaralar ve geçmişten getirdikleriniz yüzünden bu yaşamınızda bazı anlam veremediğinizi krizler doğuyor olabilir. Bunlar geçmiş yaşamın terslik sızıntıları.

Önceki hayatınızda tutku, ihtiras ve seks sizin için önceldi. Güçlü cinsel duygular taşıyan, kuşkulu ilişkilere girmeyi -değim yerinde ise "ateşle oynamayı" seven- biriydiniz. Gereksiz kuşkular yüzünden ilişkilerini bozduğunuz, sevdiklerinizi ve sizi sevenleri gereksiz yere suçladığınız çok oldu. Bu nedenle bu yaşamınızda partnerlerinizi güvenemiyor, onların sizi kullandığını, hatta aldattığını düşünüyor olabilirsiniz.

Canınızı yakanların canını yakmak sizin için olağan ve gerekliydi. İnsanları kullanmış, onlara saygı duymamış olma ihtimali bile var. Söz konusu huyunuz ise bu yaşamda kendinizde gereksiz hatalar bulup kendinizi cezalandırmaya neden olabilir.

Bir olasılık aşırı baskın ve manipulatif bir kişiydiniz. Bir diğer olasılık ise -özellikle aileniz veya yakın ilişkilerde- size bu şekilde davranan biri veya birileri vardı.

BU HAYATTA YAPMANIZ GEREKENLER

1- Önceki enkarnasyondan getirdikleriniz yüzünden hala yoğun duyguları seviyorsunuz. Maddeye değil, tutkulara güveniyorsunuz. Oysa bu hayatta yapmanız gereken maddenin değerini görmek, anlamak, bilmek; ayrıca yoğun duyguların ötesinde de bir "siz"in varolduğunu anlayıp kendi değerlerinizi yeniden keşfetmektir. İlk ders "farklı siz"i içinizdeki tutsaklıktan bulup çıkartmak. O "siz" sandığınızın çok ötesinde değerli ve farklı (örneğin sanatsal) yetenekleri olan biri.

2- Öğrenmeniz gereken ikinci önemli ders, maddesel değerlerin, paranın ve konforun vereceği hazzı, güvenliğin vereceği doyumu anlamanız ve bunlara yönelmenizdir. Bu hayatta para kazanmak, tutumlu olmak, parayı idare etmek benzeri yetenekleri geliştirmeniz lazım. Bütçenizi akıllıca yapmalı, kaynakları iyi değerlendirmeniz önemli.

3- "Rahat olmak" işte yapmanız gereken önemli şeylerden biri bu. Bu duyguyu elde etmek için sanatı, müziği, yogayı kullanabilirsiniz. Geçmiş yaşamda yeterince "gaza bastınız". Artık 2. viteste, çevrenizdeki manzaraları izleme zamanı. Rahatlığın ötesinde sakinlik, hatta değişmezlik de sizin için kurtarıcı ve sınıf geçirici duygular.

Geviş getiren bir inek gibi (bu sözlerde en küçük bir aşağılama yoktur; Mısır tradisyonu ve Hint tradisyonu dahil bir çok mitolojide Ana Tanrıça kendini inek olarak betimler; bu yüzden anaerkil ezoterizmde inek ve öküzler kutsaldır), sakince güzellikler içinde oturup, sadece bakınarak çok büyük rahatlık içinde olunabileceğini çözmek sizin için elzem.

4- Biraz "sıradan ve olağan" olmayı sevmeniz ve başarmanız lazım. Sivri ve karizmatik kimlikler bu hayatta size yaramayacaklar. Yerine, ayakları yere sağlam basan, aklı başında bir kişilik sizi iyi gelcek. Yaşamın olağan kuralları ile barışmalı ve herkes adlı çoğunluğa ayak uydurmalısınız.

BU HAYATTA YAPMAMANIZ GEREKENLER

Keskin, yoğun, derin olan her şeyden (kavramdan, duyguya, davranıştan ilişkiye) sakının. Gizli saklı olan her şey, ister karşı taraftan gelsin, ister sizden kaynaklansın, enkarnasyonunuza, bu yüzden de mutluluk ve doyumunuza engel olacaktır. Başkalarının önüne geçme arzusu, bunun için "çelme takma" denilebilecek haretket ve davranışlar, eylem başarılı olmayınca düşmanlar yaratıp açık ya da gizli saldırılara geçmek sizin bu dünyaya daha çok gelip gitmenize neden olacak hatalardır.

Kimseye kendinizi maddesel anlamda destekletmeyin, ancak başkalarını da KESİNLİKLE rahatınız, paranız , huzurunuz adına desteklemeyin. Desteklemeniz gereken, hesabını tutacağınız kişi sadece sizsiniz. Ancak kumar, loto, borsa veya yatırımcılık benzeri tek bir anda, tek bir hareketle büyük meblağlara sahip olmak size yaramaz. "Kısa yollar"ı unutun. Parayı almak değil, emek ile, yaşamın birim alanlarında kazanmak sizi geliştirecektir.

Tatsız olaylar sonucuna kimseyi suçlamamaya, sadece olanları unutmaya çalışmak da bir diğer ders konunuzdur. Herkes payını alır. Diğerlerinin sahip olduğunu kıskanmanın sadece onlara sizin de sahip olma hızınızı düşürüp, şansınızı engelleyeceğini bu hayatta öğrenmeniz önemlidir. Kıskançlık, sizi sınıfta bırakmakla kalmayacak, bu dünyada giderek olumsuz kaderlerde doğmanıza neden olabileceği için sakınmanız gereken başlıca duyudur.

Duygularınız "saçmaktan" sakının. Patlamaya hazır bir bomba olacak kadar duygularınızı bilemeyin. Bunun size vereceği zarara emin olun.

Paranızı ve sağlığınızı kadar cinsel gücünüzü de saçmayın. Ilımlı ilişkileri, basit ama geniş partnerleri yeğleyin; onların verdiklerini hissederek saygı duymayı ve onlara benzemeyi becerin.

PRATİK ÖNERİLER

Ruhunuzu gerekli ayarlara getirmek için bahçe işleri ile uğraşmaya çalışabilirsiniz. Doğa içinde olmak, toprak ile uğraşmak size büyük yarar sağlayacaktır.

Toprak imkanınız yoksa yemek pişirme sanatına yönelin. İnsanları doyurmak ve onlarda güzel duygular uyandırmanın geri dönüşlerini izlemek de size yol hartiası görevi yapacaktır.

Örgü, makreme, düğüm sanatı benzeri Ana Tanrıça tarafından kutsana ve içeriğinde düğüm atmak olan hobiler edinmenizi de çok önemlidir.

Bun konular size iyice uzak ise resim yapabilirsiniz. Bu sanatı öğrenmek için küçük deneyimler yapabilirsiniz. Ancak elinizde kalem, önünüzde kağıt olmalıdır. Teknoloji nimetleri aracılığı ile resim üretmek sizinle ilgili bir uğraş değildir.

Bu saylanlardan hiç biri ilginizi çekmedi ise bol bol müzik dinleyin. (Ancak kesinlkle metal, arabesk tarzı duyguları bileyen müziklerden uzak durun; daha çok smooth jazz, pop müzik, "piyasa şarkıları" denilen tarzlara yoğunlaşın.)

SONUÇ

Keskin duygu ve hisleri yenmek için buradasınız. Seksten çok aşkı, kıskançlıktan çok huzuru bina etmek; sabır denilen erdeme sahip olmak, İSTİKRAR adlı yüce kurtarıcıyı tanımak için bu hayattasınız. Özlediğinizi ilişki ise kendi değerinize, rahatınıza, önceliklerinize dengeli şekilde sahip olunca -sonunda zamanınız geldiği için- karşınıza çıkacak; böylelikle son ders olan "içsel denge"nizi kurmuş ve mutluluğa doğru yola koyulmuş olacaksınız.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -