JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


AY DÜĞÜMLERİ

<< Önceki Bölüm Sonraki Bölüm >>

Kuzey Düğümü İKİZLER

Yazı:

Önceki Hayattaki Kimliğiniz     |     Bu Hayatta Yapanız Gerekenler     |     Yapmamanız Gerekenler     |     Öneriler     |     Sonuç

ÖNCEKİ HAYATTAKİ KİMLİĞİNİZ

Bu konum geçmiş hayatların bir değil, birkaç kez benzer şekilde yaşandığına işaret ediyor olabilir. Bu düşünce doğru olmasa bile, yani bundan önceki yaşam modeli tek bir kez üstlenilse de, ciddi ölçüde baskın, kurtulunması biraz zor ya da diğer bir deyimle kendini sürekli haklı gördüğü için “inat ile” denilebilecek bir tavırla yaşanmıştır. Zaten yukarıdaki önerme -yani bir defadan fazla sayıda benzer yaşamları yaşamış olma- ihtimalinin nedeni de budur. Bu yüzden bu enkarnasyonda artık daha tarafsız ve sakinlikle ileriye doğru ilerleme vakti gelmiş demektir.

Önceki yaşam ile ilgili ilk belirgin olasılık farklı bir özgürlükle, belki kendi başına, bildiğiniz gibi yaşanmış bir hayata işaret eder. Bu yaşamın doğa ile iç içe, ya da baş başa yaşandığı da olasılık kapsamındadır. Özgürlük ve “bildiği gibi yaşamak”, hatta belki de -yıkıcı anlama gelmeyen bir çeşit- vahşilik içinde yaşamaya duyulan ilgi, ya da sempati, sizin önceki yaşamlarından getirmiş olduğunuz ve sizi önceki yaşamlara bağlı tutacak önemli bir bağdır. Söz konusu geçmişiniz yüzünden olağan ve uygar denilebilecek yaşamları “zorla ehlileştirilme” gibi algılıyor olabilirsiniz. Bu ölçüde aşırı olmasa önceki enkarnasyonunuzda kendi başınıza, kimseye hesap vermeden ve de başkalarına bağımlı olmadan sürdüğünüz bir hayatınız olduğu açıktır.

İkinci önemli nokta ise büyük bir bilgeliğinizin olduğudur. Derin bir düşünsel alanda- belki din, belki felsefe, belki bilim konularında- büyük bir yetkinliğe sahiptiniz. Ancak seçtiğiniz konuda üstün olsanız da, birçok hatanız da vardı. Daima kafanızın dikine gittiğiniz için sık sık sorun yaratmaktaydınız; siz kendi gözünüzde daima haklıydınız! Ne diğerlerinin düşüncelerine ilgi gösterdiniz, ne de duygularını ciddiye aldınız. Sadece bildiğinizi yapmakla kalmadınız; öte yandan diğer kişilerden yardım ve destek de istemediniz.

BU HAYATTA YAPMANIZ GEREKENLER

Yapmanız gereken iki önemli şeyden ilk olanı uygarlık olarak da nitelenebilecek kent hayatına karışmak istemeniz, karışabiliyorsanız bu ortamda verimli olmaya çalışmanızdır. Metropol hayatının kurallarını, alışkanlıklarını ve ritmini kabul edip, benimsemeye, en iyisi bunu sevmeye senkronize olmalısınız. Davranışlarınızı -edep, adap, terbiye ve de nezaket kuralları- benzeri bir arada yaşamayı kolaylaştırıcı kurallara uyarlamalısınız.

İkinci olarak diğerleri ile iletişim kurmayı ve özellikle de onları dinlemeyi becermelisiniz. Amacınız kendinizi ve fikirlerinizi anlatmak değil, onların ne dediğini, neye inandığını, neyi savunduğunu anlamak olmalı. Dünyayı artık başkalarının gözünden görmeniz gerek. Toplumun farklı kesiminden dost ve tanışlar edinerek diğerlerini takdir etmeyi öğrenecek ve de bunun size yararlı olacak kontaklar kurmak anlamına geldiğini göreceksiniz. Diğerlerine yaklaşmanız, onları dinlemeniz ve onları oldukları gibi kucaklamanız, hatta onların size yardım etmesine izin vermeniz lazım. İnsanları dinlemek, komünikasyon denilen “alış-veriş”in değerini gösterecektir. Giderek komşulara ve en sonunda da arkadaşlıklara yoğunlaşmanız lazım. Sizin için kolay olan -aslında dogmalarla yüklü- derin düşünceleri yansıtmaktır. Ama bunu uzun yaşamlar boyunca yaptınız. Artık diğerinden alarak, onlara dayanarak, yardım isteyerek ilerleme zamanı.

Sonraki aşmanız gereken konu sizi bağlayacakları korkusunu yenmenizdir. Kimse sandığınız kadar kendi başına olamaz; herkes diğerleri ile bir ölçüde bağlıdır.

Ve son olarak belki de size yapması en zor gelecek şey: Gündelik ve sıradan olmaya çalışmalısınız! Diğerlerini yol gösterici olmak istiyorsanız derin konularda değil, hayat hakkındaki “püf noktaları” kapıp, onları yansıtın. Aktüaliteyi izleyin, dedikodu programlarını seyredin, pop müziği dinleyin, “ahmak gibi olacağım” korkusunu yenin, ukala ve üstün değil, ortalama ve gündelik olmaya çabalayın. Kelebek gibi hafif ve renkli yaşayın. Bir arı nasıl farklı çiçeklerden bal alırsa, sizde her çeşit insan ile iletişim kurun ve onlara kendinizi sevdirin.

Aslında içinizde arkadaşlığa büyük bir yetenek var, bunu geliştirmekten de sergilemekten de çekinmeyin. Anlatıldığı gibi yaşayabilirseniz, geçmiş yaşamların yarattığı bağlardan, böylece baskılardan kurtulacak, içsel denge ve mutluluk bulacaksınız.

YAPMAMANIZ GEREKENLER

Hala içinizde uygarlığın gerekli kısıtlamalarına boyun eğemeyen, baş kaldırmaya hazır biri var. İletişim kurmayı öğrenmeli ve eskisi gibi kafanızın dikine gitmemelisiniz. Akranlarınız arasında pek rahat olmayabilirsiniz. Aklınız ve ruhunuz akademik eğitim ya da herhangi bir inanca fanatikçe bağlılıkta olabilir. Diğerleri ile ille de bir hoca ya da yol gösterici kimliğinde ilişkiler kurmayı isteyebilirsiniz. İşte bu evrimde yapmamanız gereken en önemli şeyler bunlardır.

Kendinize aşırı güvenmek, küstahlık ve kibir de -diğer insanların sakınması gerektiğinden- daha fazla sakınmanız gereken özelliklerdir; çünkü bu nitelikler sadece olumsuz tavırlar değil, sizin geçmişten getirdiğiniz gölgelerdir.

Sizi bekleyen bir diğer hatalı ve yapmamanız gereken tavır baskı olduğunuza inanmaktır. Hayali düşmanların, ya da tanıdıklarınızın hayali kısıtlamaları ile boğuşup durmamalısınız. İnsanların sizi engelleyeceği, yavaşlatacağı kaygınız hatalı olabilir. Böylesi korkular yüzünden fazla hızlı veya kişisel bir hayat sürmemelisiniz. Eğer insanları en küçük bir kuşkulu davranışlarında size baskı yaptıklarını düşünüp silerseniz bu evrmi de boşa harcamış olursunuz.

Rahatlamalı ve gündelik hayatın detaylarını izlemeyerek bunların değerli olabileceğini öğrenmelisiniz.

PRATİK ÖNERİLER

Gündelik olabilmek adına günlük tutmaya başlayabilirsiniz. Sıradan gibi gelen olayları yazarak bunların arasında hiç de sıradan olmayanları fark edebilir, olağanlıkta saklı gizli değerlere ulaşabilirsiniz.

Uzun yollar ve serüven dolu geziler değil, kısa yolcuklar size uygundur. Arka mahalledeki sokaklarda çok ilginç şeyler olabilir, ya da bunları görmenin size bazı şeyler kazandırabileceğini anlayabilirsiniz.

El becerisi ve sabır isteyen şeyleri de denemelisiniz. Hayat her zaman hikmetle dolu değil, kimi zaman basit zevkler doyum bulunacak bir yerdir.

Bu öneriler size boğucu geldi ise gazetecliği deneyin. Medya kuruluşlarında iş arayın. Kısa öyküler yazmaya çalışın. Dil bilim ile ilgili konuları öğrenmeye çalışın... ve de anlamsız gelecek ama uçun! Rüzgara çıkın! İkizler 12 burcun hava ile en ilgili ve tek ilgili burcudur.

SONUÇ

Bu enkarnasyona -tabii ki doğru davranır, önceki edinimlere aşırı bağımlı kalmazsanız- büyük bir bilgelikle geldiniz. Belki dinsel ve spiritüel, belki felsefi, belki de bilimsel birikimleriniz çok derin. Ama artık bunları gündelik ortam ile uyuşturup olağan kişilere aktarma zamanıdır. Önceki hayatta bilmeyi öğrendiniz, bu hayatta yaymayı öğrenmeniz şarttır.

Asıl göreviniz yaşıtlarınızla kontaklar kurup fazla derine inmeden onlardan hem almak, hem de onları aydınlatmak, giderek uygar dünyanın kibar, ince, nazik ve medeni bir bireyi olmaktır. Geçmiş yaşamlarınızın size kazandırdiği kimlik "üstün ve yalnız bir bilge" olmak değil; çekici, sıcak, çok yönlü, sempatik ama kültürlü ve seçkin biri olarak herkesle kucaklaşmanızdır.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -