JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


AY DÜĞÜMLERİ

<< Önceki Bölüm Sonraki Bölüm >>

Kuzey Düğümü BAŞAK

Yazı:

Önceki Hayattaki Kimliğiniz     |     Bu Hayatta Yapanız Gerekenler     |     Yapmamanız Gerekenler     |     Öneriler     |     Sonuç

Önceki yaşamda derin yaralar almış olan biriydiniz diyerek olayı özetleyelim. Yüksek idealleri olan duygusal bir kişiydiniz üstelik. Ayrıca mükemmelliğe inanıyordunuz. Bu karışım ise doğal olarak düş kırıklığı ve acı yarattı. Vericiydiniz… Ancak genelde hem aşırıya kaçıyordunuz, hem de bu kimliğe uygun beklentileriniz yoktu. En iyisini istemek sizde onarılması güç yaralar açtı. Bu yaşamdaki varlık nedeniniz ise bunları onarmak.

ÖNCEKİ HAYATTAKİ KİMLİĞİNİZ

Sevdiğinize düşkünlük ve şefkat oranınızda bir dengesizlik yaşanmış olabilir. Bu yüzden aşkta acı çektiniz. Daha kötüsü birkaç kez aldatıldınız. Açıkçası geçmiş yaşamınızda bir ya da daha çok kez yoğun acı yaşamış; bu yüzden diğer insanların acılarını hissediyor olabilirsiniz. Geçmiş hayatınızda kimin gerçekten yardıma ihtiyacı olduğuna, kimin olmadığını iyi karar veremediniz. Hak etmeyenlere gereksiz yardımlar ettiniz. Yeteneksiz kişileri olmayacak yerlere taşımaya kalktınız. Tüm bunlar hataydı ve size acı olarak geri yansıdılar.

Temelde bir içsel kargaşanız vardı zaten, o yüzdendi yaptığınız yanlışlar. Önceki hayatınızda dengeli ve sağduyulu bir insan olduğunuzu da söylemek pek kolay değil. En önemlisi güvensizdiniz.

Düşler kurmuş, realiteye uymayacak amaç edinmiştiniz. Bunlar da geriye beklediğiniz ölçüde yansımadı. Tüm bu olumsuzluklar nedeni ile güçlü bir negatif kaçma eğiliminiz vardı. Bu yüzden uyuşturucu veya aşırı alkol kullanımı gibi sorunlar yaşamış olabilirsiniz.

Ancak içgüdüleriniz yine de güçlüydü ve hatalarınız sizi çok muhteşem olmayan bir hayata itti ise de, güçlü içgüdüleriniz sizi felakete yönelmekten korudu.

BU HAYATTA YAPMANIZ GEREKENLER

Önceki hayatta yeterince “çektiniz”; bu yüzden bu yaşamınızda bu hatalara bir daha kesinlikle düşmemeye çalışmanız ve farklı bir kimlik geliştirmeniz gerekmektedir. O yüzden hatalara düşmemek adına koşulları, durumları çok dikkatle değerlendirmeyi becermeniz önemlidir. Farkındalığınızın ve gözlem yapma yeteneğinizin geliştirilmesi şarttır. Dikkatli olmayı öğrenmelisiniz. Önünüzde uzanan seçenekleri aklıselim ile seçmek, yerinde kararlar almak, değişik şartları doğru değerlendirmek bu yaşamdaki temel hedeflerinizdir. Bu -diğer yaşamınızdan getirdiğiniz özellikler düşünülürse- hayli zor durumları ise detaylara dikkat etmeyi öğrenecek elde edebilirsiniz. Çevrenizdeki dünyaya elinizden geldiğince dikkatle bakın. Gündelik ve pratik olmak, olabilmek de çok önemlidir sizin için. Duygularınız önceki gibi karmaşa eğilimine girince aklınızı kullanamayacak olsanız bile gözlem yapma ve ayrımları fark etmeyi becerirseniz yara almadan yaşamanız kolay olacaktır. Öncesinde olduğu gibi odaklanamazsanız yine hatalar kararlar alabilir, bir kez daha trajediler yaşayabilirsiniz.

Bu yaşamda öğrenmeniz kaçınılmaz olan bir diğer kavram entelektüelliktir. Entelektüel yeteneklerinizi geliştirmek yapmanız şart olan bir diğer durumdur. Zekanızı geliştirmeli, aklınızın daima duygularınız üzerinde idaresi olmasına özen göstermelisiniz.

Beyninizi kullanmayı öğrenmek “düzen” kavramından da geçer. Bu yüzden ortamınız sürekli düzenli olmalı, karmaşa ve kargaşa sadece hayatınızda değil, yaşadığınız ve çalıştığınız ortamda da bulunmamalıdır. Temizlik, tertiplilik büyük önem taşımaktadır. Hijyen ve suya yeterli kontağınız olmazsa varmanız gereken noktaya varamayacak olabilirsiniz. Detaylara aşırı önem vermeli, Şeytan’ın ayrıntıda gizli olduğunu unutmamalısınız.

Son olarak -kulağa garip gelse de- belki önlem olarak, belki kişiliğinize perkitmek adına, biraz uzak ve soğuk bir karakter de sergileyebilirsiniz. Sosyal maskenizin böyle olması sizi bir çok sorundan koruyacak olabilir.

BU HAYATTA YAPMAMANIZ GEREKENLER

Şefkatli ve özverili olmak değerli bir şeydir; ancak izinki hatalı insanlara ve ölçüsüzce yöneltilebilir. Öncelikle bu eğiliminize hakim olmanız gerekir. Yanlış insanları seçme eğiliminiz var, bu yanınızı dizginlemeniz gerek. Doğru kişiyi seçmek adına onun sadece aldığını mı, yoksa vermek almak dengesini kurduğunu mu iyi gözlemlemeniz lazım. Platonik ilişkilerden kaçınmak çok önemli sizin için. Genelde evliliğe yatkın olmayan ilişkileri çekiyorsunuz. Buna dur demeye çalışın. “Hayır” sözcüğünü daha sık kullanabilmeye uğraşın.

İnsanların size dayanma eğilimlerine geçit vermek sizi geçmişteki hatalarınıza bağlayabilir. Umutsuz ve zayıf kişilere onları taşıyarak yardım edemeyeceğinizi bu yaşamda öğrenmeniz lazım. Yardım etmek için hayatta pratik, plancı, metodik ve aşırı duygusallık içermeyen yaklaşımlar de kullanılabilir. Bu tarz bakış sizi geliştirecek bir ögedir. Şefkat yüzünden diğerlerinin acılarından fazla etkilenmek onlara yardım kapasitenizi azaltacaktır.

Bu yaşamınızda kaygılar ve endişeler, özellikle bu duyguyu yaratacak ortamlar sizden uzak olmalıdırlar. Hedefleriniz düşsel değil, açık ve net olmalı, düzen ve dakiklik adlı kavramlarda hakimiyet kazanmalısınız.

PRATİK ÖNERİLER

Metodik çalışmalar gerektiren her alanda yer almaya çalışın, ayrıca bahçecilik, kelime işlem benzeri ortamlar, tarih çalışmaları, yazım alanları, konuşma yeteneği ve eylemi gerektiren ortamlar ve bilimsel konular size uygundur. Meslek olarak şiirden, bilime, içeriğinde yazmak ve düzenli biçimde araştırmak olan her alanda aktif olmaya çalışın.

SONUÇ

Kendinizi ciddi ölçüde yeniden yaratmanız gerek. Düş kırıklığı tetikte bekleyen bir kavramdır. Bu durumu bir uyarı olarak alın. Evet, siz dünyayı daha iyi bir yer yapabilirsiniz; ama kesinlikle herkes için değil! İdealist olmak iyidir ve yararlıdır; ama idealistleri bekleyen tehlike onların yapısından yararlanmak isteyen kötü niyetli kişilerdir. Bu tehlikenin bu yaşamda size yakın olduğunu unutmayın.

Düşsel ortamlarda çıkış aramaya değil, kesin, net düşünmeye çalışın; yoksa geçmiş yaşamdan getirdikleriniz yüzünden yine acı çekecek olabilirsiniz. Başkalarına yardım ve hizmet etmek isteyebilirsiniz. Bu konum önemli ideallerinizi gerçekleştirmek adına karşınıza çıkabilir. Bundan kaçmayın, ama bu konumda ayağı yere sıkı basan, metodik, akılcı ve detaylara önem veren bir kimlik sergileyin. Spiritüel yaklaşımlar bu yaşamda işinize yarayacak şeyler değil. Unutmayın, kendine yardım edemeyen kimseye de edemez.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -