JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


AY DÜĞÜMLERİ

<< Önceki Bölüm Sonraki Bölüm >>

Kuzey Düğümü AKREP

Yazı:

Önceki Hayattaki Kimliğiniz     |     Bu Hayatta Yapanız Gerekenler     |     Yapmamanız Gerekenler     |     Öneriler     |     Sonuç

İlginç, anlaşılması zor, çözülmesi kolay olmayan bir karmadır bu. Her karma gelişim ve evrimi içerir; karmanın anlamı budur. Oysa Akrep kuzey düğümü sadece, salt, tek başına, en yoğun biçimde karma hedeflidir. Gelişim, çözmek, anlamak benzeri kavramlardan başka bir amacı yoktur. Bu yüzden zordur. Evrimin anlamını, değişimin manasını, gelişim adlı fenomenin nasıl elde edilebileceğini deşifre etmeyi ve “derinlik” şeklinde adlandırılabilecek olgulara hakim olmayı hedeflemektedir. “Yücelmek” sözcüğü ile ifade edilebilir. Ama yücelmek sözcüğü hiç de sıradan şekilde anlaşıldığı biçimi ile üstlenilmemelidir. Bu karmadaki yücelmek karanlık, gizemli ve yoğundur.

Bu düğüm ile doğan kimselerde uzun enkarnasyonlara boyunca biriktirdikleri büyük bir irade gücü vardır. Buna rağmen bu birikim kolayca aktive edilemeyecektir. Bu yaşam büyük ölçüde “zor yollardan geçerek” disipline edilecek bir ruha işaret eder.

ÖNCEKİ HAYATTAKİ KİMLİĞİNİZ

Maddesel her türlü değere ve gündelik yaşama aşırı önem veren biriydiniz. Tensel zevkler her şeyinizdi. Bunlara gerektiğinden çok fazla değer vermekte, zaman ayırmaktaydınız. Sahip olmak, özellikle de somut şeylere sahip olmak, başlıca hedefiniz hatta hayattaki yegane amacınızdı.

Ruhunuz geçmiş kişiliğinizin hatalarını ve eğilimlerini diğer karmalara oranla daha fazla anımsıyor olabilir; çünkü düşkün olunan şey (para, mallar, zevkler) içinde yaşanan ortama -dünyaya- uygun şeylerdir. Örneğin lüks, parasal güvenlik, fazlalık gibi kavramlara eğiliminiz bulunabilir. Önceki hayatınızda inatçı bir kişilik taşıdığınız hatta kilolu olduğunuz da söylenebilir. Bu yaşantınızda bir şeyi elde edemeyince inatçılaşıyorsanız nedenini biraz da önceki enkarnasyonunuzdan kalıntılar biçiminde görün.

BU HAYATTA YAPMANIZ GEREKENLER

Maddesel değil, ruhsal kavramlara yönelmeniz, bunlara değer vermeniz gerek. Bu yaşamınızın ana teması bu sözlerle özetlenebilir. Bedeninizi ve kesenizi önceki hayatınızda yeterince doldurdunuz. Artık sıra ruhunuzda…

Basitlik ve gündelik olmak size en yaramayacak şeylerdendir. Derinliklerde gizli kavram ve değerleri çözmeye çabalamanız ve bu alanda bazı başarılar elde etmeniz şarttır. Çıkar, kazanç, elde etme, pratik ve güncel sonuçlar/hedefler artık sizin düşmanınızdır. Başarıyı basit ve sıradan formüllerde aramak da gelişiminize engel olacak bir tutumdur. Ruhsal güç adlı hedef vazgeçmemeniz gereken bir odaktır.

Değişimin, iniş çıkışların, gelişim adına ödenecek bedellerin değerini görmeye çalışın. Korkmayın. Durmayın. Bir yere, bir koşula bağlanmayın. Sadece değişmeye, gelişmeye, daha kapsamlı ve derin olmaya odaklanın.

Büyük bir kuvvetiniz var, ama gizli. Bu yüzden korkusuzluk size çok yakışır. Cesaretle bilinmezliğe atlama zarar vermeyecektir. Asla karanlıktan korkmayın. Değişiklik adlı kavramlarla kucaklaşmak çok da kolay değildir; bu yüzden yüzleşeceğiniz krizleri olağan karşılayın. Bunları atlatma yeteneğiniz mevcut. Unutmayın; kaderiniz transformasyondadır.

BU HAYATTA YAPMAMANIZ GEREKENLER

Sahip olmaya çalışmayın. Zenginlik, parasal kazanç benzeri hedefler uzak durmanız gereken konulardır. Diğerlerinin gözünde daha zengin olursanız daha değerli olacağınız fikrini artık unutun. Gücün, sahip olunan para miktarına paralel var olacağını asla düşünmeyin. Bırakın… Biriktirmeyin… Durmayın. Konfordan kaçın. Fiziksel olduğu kadar ruhsal açıdan da güçlü, kararlı, iradeli olmaya gayret edin. Her şeyi kendinize ayırma eğiliminizi yok edin. Bazı şeyleri değiştirmemeyi, bazı eski eşyaları atmamayı en büyük düşman olarak görün. “Bir gün lazım olur” düşüncesini kafanızdan silin. Size kapıları mallar değil, sorumluluk alma, paylaşma, destek olma benzeri kavramlar açacak.

Güvenlik adlı kavramı da bu yaşamda unutmanız gerek. Bu enkarnasyonunuzda pozisyonların, paranın, kök salmanın, değişmemenin acıdan koruyacağını asla düşünmeyin. Sizi bağlayan her şeyi aşılması ve geride bırakılması gerekli şeyler olarak görün. Bırakın mallar ve para diğerlerinin olsun.

Tensel zevkler ve herkeste var olan duygular da artık yoldaşınız değildir. Gizlilerde alışılmadık yanlarınızı ve duyguları ortaya çıkartmanız gerek. Katı ve değişmez olan her şey sizi tutsak edeceği için özellikle tembellikten kaçın. Bir şey size aşırı zevk veriyorsa ve bu nitelik dünyasal bir kavram ise ona kuşku ile yaklaşın; çünkü önceki yaşamınızdan sızıntı olması muhtemeldir.

Ruhsal gelişiminizin en büyük düşmanının değişime karşı koyma olduğunu unutmayın.

PRATİK ÖNERİLER

Dinsel, spiritüel konulara ve felsefeye merak sarabilir; fazla bilinmedik yöntemlerle ruhsal gelişim arayabilirsiniz. İnsani kavramları yücelten alanlarda karşılık beklemeden çalışmak da sizi bu hayattaki amacınıza yönlendirecek en önemli tetikleyici olacaktır. Transformasyon, değişim, ruhsallık, yenilenme, yeniden doğma içerikli her alan, konu ya da görüş dostunuzdur.

Kendinizi incelemeye zaman ayrın. Psikolojik yapınızı kavramaya çalışın. Gerek kendi, gerek diğerlerinin amaçlarını mercek altına alın ve bunları analiz etmeye uğraşın. Derin bakın kimselere… Başarırsanız mutluluk yolunda büyük sıçrama yapmış olacaksınız.

SONUÇ

Köprüleri yakın! İleriden başka gidecek yön yok bu hayatınızda. Geriye bakarsanız düşersiniz. İleride olan her şey, ne kadar bilinmez, karanlık olsa da geride olandan sizin için daha iyidir. Bunları korkmadan kucaklayın.

Yorgun olabilirsiniz. Yerleşmek, bir yere çökmek, kök salmak isteyebilirsiniz. Bu yaklaşımlar sizin için uygu değildir artık. Karmik kaderiniz sadece değişimde; ürktüğünüz ve görmezden gelme eğiliminde olduğunuz bilinmezliktedir.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -